Haier check_circle In Stock Model: H75M80FUX
Haier H75M80FUX 75-inch 4K Mini LED Smart Google TV
☆☆☆☆☆ 0 (0) reviews
| whatshot 2 Sold | remove_red_eye 2901 views
  • 75" Mini LED 4K UHD (3840*2160)
  • RAM: 2GB, ROM: 32GB
  • Voice Control, Google Assistant
  • Google Chromecast, Dolby Atmos, Sound By KEF, HDR 10
144,990৳
194,900৳
26% OFF
EMI starts at 4,752৳/month. View all 29 banks EMI plans >
Discount Offer Ends in
Days
Hours
Minutes
Seconds
local_shipping
Free Home DeliveryDhaka: 1-2 days · Outside Dhaka: 2-4 days
storefront
Pick Up Available408-09 Alpona Plaza, Elephant Road, Dhaka
assignment_return
7-Day Easy ReturnHassle-free return policy on all products
headset_mic
Online SupportGet help anytime via Phone, Chat or Email
Specifications
Haier TV Specification
GeneralScreen Size: 75" Type: Mini LED,QLED,4K UHD System of Digital TV (Video / Audio): DVB-T+C+T2 H.266+S2 System of Analog TV (Video / Audio): PAL/SECAM Smart TV OS: Google TV
PanelResolutions: 3840 x 2160 Aspect Ratio: 16:9 Motion Rate: 120Hz Dolby Vision: Dolby Vision IQ Contrast: 6000:1 Brightness (cd/m2): 800 Response Time: 6.5ms Colour Depth: 1.07B Viewable Angle (H/V): 178°/178°
VideoPicture Modes: User、Standard、Vivid、Sport、Movie、Energy Saving Noise Reduction: YES
AudioAudio Mode: User、Standard、Sports、Movie、Music、News Dolby Digital Decoding: YES Audio Output Power: 15W*2 Speaker Sub-Woofer: 20W Sound Surround: YES Stereo Speaker: YES Auto Volume Levelling: YES Sound Balance: YES Mute: YES
InputHDMI Ports: 4 HDMI Version: HDMI 2.1​ (4K@ 120 Hz) USB: 2(USB 2.0) Composite Input: 1 Headphone: 1 Wireless Wi-Fi Access: YES Ethernet LAN: YES
StructureGross Weight: 31 KG Dimensions (WxHxD) just TV: 1667.8x959.2x81.6mm Dimensions (WxHxD) TV with Stand: 1667.8x996.5x321.5mm No of Built-In Speakers: 3 Voltage Range: 100-240V 50/60Hz